Nejlepší trendy šatů na maturitní ples pro nezapomenutelný vzhled

Šaty Na Maturák

Jak vybrat šaty na maturitní ples podle aktuálních trendů?

Při výběru šatů na maturitní ples je důležité držet krok s aktuálními módními trendy. V letošním roce dominují pastelové odstíny jako světle modrá, růžová nebo broskvová. Velkým hitem jsou také květované vzory a decentní flitry pro jemný lesk. Co se střihů týče, populární jsou šaty s volánky, asymetrickými rameny nebo šifonové modely pro romantický look. Doporučuje se vsadit na elegantní a decentní styl, který podtrhne vaši osobnost a zároveň bude moderní.

Nejlepší střihy a barvy šatů pro maturák v roce [aktuální rok].

Pro letošní maturitní ples jsou velkým hitem šaty s průhlednými detaily, které dodají outfitu eleganci a jemnost. Trendové jsou také šaty s asymetrickým střihem nebo s volány, které přidávají na hravosti a originalitě. Co se barev týče, v aktuálním roce dominují pastelové odstíny jako světle modrá, růžová nebo broskvová. Pro odvážnější dívky jsou stále in tmavší barvy jako burgundská či temně modrá. Důležité je vybrat si střih a barvu, ve kterých se budete cítit sebejistě a pohodlně.

Tipy na doplňky a obuv, které ladí s maturitními šaty.

Pro dokonalý vzhled na maturitní ples je důležité vybrat správné doplňky a obuv, které ladí s šaty. Pro tento rok jsou velmi trendy náušnice ve tvaru kruhů nebo dlouhé visící náušnice. Doporučujeme také elegantní náhrdelník nebo jemný řetízek. Co se týče kabelky, vsaďte na menší elegantní model v barvě šatů nebo kontrastní barvě pro zajímavý efekt. Pokud jde o obuv, volte lodičky na podpatku nebo sandálky s jemnými pásky. Důležité je, aby celkový outfit působil harmonicky a stylově sladěně.

Jak se připravit na maturitní ples - péče o pleť, vlasy a make-up.

Příprava na maturitní ples začíná správnou péčí o pleť, vlasy a make-up. Důležité je pravidelné čištění pleti a hydratace. Před samotným plesem doporučujeme udělat hydratační masku pro zářivý vzhled. Co se týče vlasů, trendy jsou volné vlny nebo elegantní drdoly. Make-up by měl být přirozený s důrazem na oči nebo rty - volba je na tobě! Nezapomeňte také na manikúru a pedikúru pro kompletní look. S pečlivou přípravou budete zářit na maturitním plese!

Inspirace pro styling a účesy vhodné k maturitním šatům.

Pro dokonalý vzhled k maturitním šatům doporučujeme elegantní a sofistikovaný styling. Pro dlouhé šaty s výrazným dekoltem volte elegantní upravený drdol nebo romantické vlny. Krátké šaty pak skvěle doplníte hladkými vlasy s objemnými loknami nebo elegantním copem. Co se týče make-upu, vsaďte na decentní líčení s důrazem na oči - smokey eyes či jemné linky podtrhnou váš pohled. Inspirací mohou být ikonické celebrity na červeném koberci, které vždy září elegancí a stylém.

Jaký dress code platí pro maturitní ples a jak se mu přizpůsobit.

Na maturitním plese obvykle platí dress code ve formě elegantního nebo formálního oblečení. Dámy by měly volit dlouhé večerní šaty nebo elegantní koktejlové šaty v decentních barvách. Pánové by měli vsadit na tmavý oblek s košilí a kravatou nebo motýlkem. Doporučuje se vyhnout se příliš výrazným vzorům či extravagantním kouskům, aby outfit působil vkusně a sofistikovaně. Je důležité dodržet daný dress code, abyste se cítili pohodlně a zároveň respektovali pravidla události.

Publikováno: 23. 05. 2024

Kategorie: móda

Autor: Jiří Kopečný

Tagy: šaty na maturák | oblečení