Helix piercing: Trend, který ti sluší

Piercing Helix

Helix piercing: Trend nebo klasika?

Piercing do ucha v chrupavce, známý jako helix piercing, si získává stále větší popularitu. Ale je to jen další módní výstřelek, nebo se jedná o nadčasovou klasiku? Helix piercing zdobí uši lidí už po staletí, a to napříč kulturami. V minulosti měl často symbolický význam, dnes je spíše estetickou záležitostí.

Moderní šperky do helixu nabízí nekonečné možnosti, od decentních kroužků po výrazné ozdoby s drahými kameny. Díky tomu si helix piercing snadno přizpůsobíte svému stylu. Hojení helixu trvá déle než u lalůčku a vyžaduje důslednou péči. Pokud ale dodržíte pokyny piercera, piercing se krásně zahojí a bude vám dělat radost dlouhá léta.

Ať už je pro vás helix piercing symbolem, módním doplňkem nebo způsobem sebevyjádření, jedno je jisté – rozhodně se nejedná o pomíjivý trend.

Typy helix piercingu

Helix piercing, tedy piercing chrupavky ucha, nabízí překvapivé množství variant. Základní dělení je na klasický helix a forward helix. Klasický helix se nachází na horní zatočené části chrupavky, zatímco forward helix zdobí chrupavku blíže k obličeji.

Oblíbený je také double helix nebo triple helix, kdy se na chrupavce nachází dva, respektive tři piercingy v řadě. Pro odvážnější je tu orbital helix, kde dva piercingy v horní části ucha propojuje jeden šperk.

Kromě umístění se piercingy liší i typem šperku. Volit můžete z klasických kroužků, elegantních brizur nebo extravagantnějších spirál.

Bolí to? Co čekat

Ano, tetování bolí. Je to proces, kdy se jehly vpichují do kůže a zanášejí inkoust. Míra bolesti se liší v závislosti na prahu bolesti každého jedince, umístění tetování a délce procedury. Některé oblasti, jako jsou žebra, kotníky a páteř, bývají citlivější.

Během tetování můžete cítit škrábání, pálení nebo bodání. Mnoho lidí popisuje bolest jako snesitelnou a někteří ji dokonce považují za příjemnou. Po tetování může být oblast zarudlá, oteklá a citlivá na dotek. Tyto příznaky obvykle během několika dní odezní.

Péče o piercing

Po propíchnutí je normální pozorovat mírný otok, zarudnutí a citlivost. Tyto příznaky by se měly během několika dní zmírnit. Pro urychlení hojení a prevenci infekce je zásadní důsledná péče:

Udržujte piercing čistý: Dvakrát denně jemně omyjte oblast kolem piercingu teplou vodou a jemným, neparfémovaným mýdlem. Vyhněte se použití alkoholu, peroxidu vodíku nebo jiných agresivních dezinfekčních prostředků.

Neprovádějte rotaci šperku: V prvních týdnech po propíchnutí neotáčejte ani nehýbejte šperkem. Mohlo by dojít k podráždění tkáně a zpomalení hojení.

Vyhněte se kontaktu s nečistotami: Nedotýkejte se piercingu špinavýma rukama a chraňte ho před kontaktem s kosmetikou, krémy a jinými potenciálně dráždivými látkami.

Dodržujte pokyny piercera: Pečlivě dodržujte pokyny, které vám poskytl váš piercer. Pokud máte jakékoli dotazy nebo obavy, neváhejte se na něj obrátit.

Inspirace a trendy

Hledáte-li závan svěžesti pro váš šatník, interiér nebo třeba zahradu, jste tu správně! Trendy se neustále vyvíjí a my vám přinášíme ty nejžhavější z nich. Letos frčí udržitelnost a návrat k přírodě. V módě to znamená investovat do kvalitních kousků z přírodních materiálů, jako je len nebo bio bavlna. V kurzu jsou zemité tóny, ale nebojte se ani zářivých barev inspirovaných květinami. Pro váš domov volte minimalistický design s prvky ze dřeva a kamene. Pěstujte pokojové rostliny, které vám zlepší vzduch a zútulní interiér. Na zahradě se inspirujte permakulturními principy a vytvořte si malý zeleninový ráj. Nezapomeňte na recyklaci a kompostování! Ať už se necháte inspirovat čímkoli, pamatujte, že nejdůležitější je váš osobní styl a dobrý pocit.

Výběr šperku a piercera

Výběr šperku a piercera jsou dva klíčové faktory pro bezproblémové hojení piercingu. Při výběru šperku se zaměřte na materiál. Vhodnou volbou pro prvotní piercing je titan, zlato (minimálně 14 karátů) nebo chirurgická ocel. Tyto materiály jsou hypoalergenní a minimalizují riziko alergické reakce. Důležitý je i tvar a velikost šperku, které by měly odpovídat anatomii propíchnutého místa a umožnit bezproblémové hojení.

Stejně důležitý je i výběr zkušeného a certifikovaného piercera. Ověřte si reference, prohlédněte si fotografie jeho práce a ujistěte se, že pracuje v hygienickém prostředí. Dobrý piercer vám poradí s výběrem šperku i s následnou péčí o piercing. Nebojte se zeptat na cokoli, co vás zajímá.

Publikováno: 25. 06. 2024

Kategorie: móda

Autor: Jiří Kopečný

Tagy: piercing helix | typ piercingu na uchu