Máte na to do Mensy? Otestujte si svůj mozek v sekci Zábava!

Mensa

Hry a hlavolamy

Hry a hlavolamy jsou skvělým způsobem, jak si procvičit mozek a užít si zábavu. Ať už dáváte přednost luštění křížovek, skládání puzzle nebo hraní deskových her, existuje spousta možností, jak stimulovat svou mysl a zároveň se pobavit. Logické hry, jako je Sudoku nebo šachy, prověří vaše strategické myšlení a plánování, zatímco slovní hry, jako Scrabble, obohatí vaši slovní zásobu a znalost jazyka. Pro ty, kteří mají rádi výzvy, jsou tu hlavolamy, které prověří vaši kreativitu a schopnost řešit problémy. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli hru nebo hlavolam, nezapomeňte, že nejdůležitější je užít si zábavu a dopřát svému mozku zasloužený trénink.

Společenské akce Mensy

Mensa ČR pořádá pro své členy pestrou škálu společenských akcí. Cílem těchto setkání je umožnit členům Mensy vzájemné seznámení, sdílení zájmů a zábavu v inteligentní a inspirativní společnosti. Nabídka akcí je široká, od neformálních posezení v hospůdkách přes přednášky a workshopy až po víkendové pobyty a zahraniční výlety.

Pravidelně se konají například hry, filmové večery, diskuzní kluby nebo kurzy. Oblíbené jsou i akce s kulturním přesahem, jako jsou návštěvy divadel, koncertů a výstav. Mensa ČR se také aktivně zapojuje do organizace mezinárodních akcí, kterých se účastní členové Mensy z celého světa.

Diskusní skupiny a přednášky

Nabízíme vám možnost zapojit se do diskusních skupin s různými tématy, kde můžete sdílet své názory a zkušenosti s ostatními. Diskusní skupiny jsou skvělou příležitostí k navázání nových kontaktů a rozšíření vašich obzorů. Pro ty, kteří dávají přednost pasivnější formě vzdělávání, pořádáme pravidelné přednášky na aktuální témata. Naše přednášky vedou odborníci ve svém oboru, kteří vám poskytnou cenné informace a rady. Sledujte náš webový portál, kde najdete aktuální program diskusních skupin a přednášek.

Dobrovolnictví a projekty Mensy

Mensa sdružuje lidi s vysokým IQ a klade si za cíl podporovat jejich potenciál ve prospěch společnosti. Jedním ze způsobů, jak toho Mensa dosahuje, je dobrovolnictví a zapojení členů do projektů. Členové se mohou zapojit do projektů zaměřených na podporu nadaných dětí, vzdělávání, rozvoj intelektuálních schopností nebo pomoc potřebným. Mensa ČR pořádá workshopy, přednášky a setkání, které rozvíjejí znalosti a dovednosti členů. Zapojení do projektů Mensy umožňuje členům uplatnit jejich schopnosti, poznat podobně smýšlející lidi a přispět k rozvoji společnosti.

Cestování s Mensou

Mensa není jen o testech IQ, ale také o komunitě chytrých a zvídavých lidí. A co je pro zvídavé lidi typičtější než touha poznávat svět? Proto Mensa organizuje pro své členy i širokou veřejnost řadu cestovatelských akcí. Ať už vás láká objevování historických památek, poznávání cizích kultur nebo třeba turistika v krásné přírodě, s Mensou si určitě vyberete.

Na programu bývají jak víkendové výlety po České republice, tak i delší zahraniční expedice. V minulosti se členové Mensy podívali například do Gruzie, Japonska nebo na Island. Všechny zájezdy jsou organizovány ve spolupráci s profesionálními cestovními kancelářemi, takže se o nic nemusíte starat a můžete si užít cestování naplno.

Kromě samotného cestování je velkou výhodou i to, že se na akcích Mensy setkáte s lidmi, kteří sdílejí vaše zájmy. Ať už se jedná o historii, vědu, umění nebo cokoliv jiného, vždycky se najde někdo, s kým si budete mít o čem povídat.

Mensa a kultura

Mensa a kultura jsou dvě propojené entity. Mensa, mezinárodní společnost sdružující lidi s vysokým IQ, se aktivně zapojuje do kulturního dění. Členové Mensy se účastní výstav, koncertů, divadelních představení a dalších kulturních akcí. Zároveň Mensa sama pořádá přednášky, workshopy a diskuze na různá témata, od vědy a techniky po umění a filozofii. Tyto aktivity umožňují členům Mensy rozvíjet své zájmy, sdílet své znalosti a navazovat nová přátelství s lidmi s podobnými zájmy. Mensa se tak stává platformou pro intelektuální stimulaci a kulturní obohacení.

Seznamka pro členy Mensy

Pro členy Mensy, kteří hledají spřízněnou duši s vysokým IQ, existuje několik seznamek. Tyto platformy se zaměřují na propojení intelektuálně založených lidí, kteří sdílejí vášeň pro učení, kritické myšlení a hluboké konverzace.

Mezi oblíbené seznamky pro členy Mensy patří mezinárodní platforma Mensa Match a specializované sekce na obecnějších seznamkách, které se zaměřují na lidi s vysokým IQ. Tyto platformy obvykle vyžadují, abyste prokázali své členství v Mense nebo absolvovali IQ test, abyste se mohli zaregistrovat.

Seznamky pro členy Mensy nabízejí jedinečnou příležitost poznat inteligentní a zajímavé lidi, kteří sdílejí vaše zájmy a hodnoty. Pokud jste členem Mensy a hledáte partnera, který by s vámi dokázal držet krok intelektuálně, pak by pro vás mohla být seznamka pro členy Mensy tou pravou volbou.

Publikováno: 24. 06. 2024

Kategorie: zábava

Autor: Jiří Kopečný

Tagy: mensa | mezinárodní organizace pro nadané lidi