Nike Dunk High: Ikona se vrací do ulic i do vašeho botníku

Nike Dunk High

Historie Nike Dunk High

Nike Dunk High poprvé spatřily světlo světa v roce 1985 jako basketbalová obuv. Tehdejší designér Peter Moore se inspiroval hned několika modely Nike, jako Air Jordan 1, Terminator a Legend. Cílem bylo vytvořit botu, která by poskytovala dostatečnou oporu a stabilitu pro náročné pohyby na hřišti.

Dunk High se rychle staly populární nejen mezi basketbalisty, ale i mezi studenty a fanoušky skateboardingu. Tomu napomohla i kampaň "College Colors Program", v rámci které Nike vydala Dunk High v barevných kombinacích reprezentujících významné americké univerzity.

Během let se Dunk High dočkaly nespočtu reedicí a kolaborací s umělci, značkami a designéry. Ikonický design se stal plátnem pro kreativní nápady a vznikly tak unikátní modely, které se staly sběratelskými kousky. Dnes jsou Nike Dunk High považovány za jedny z nejkultovnějších tenisek všech dob a jejich popularita stále roste.

Design a materiály

Při výběru materiálů a designu se klade důraz na funkčnost, odolnost a estetiku. Moderní technologie umožňují využití inovativních materiálů, jako jsou odolné plasty, lehké slitiny kovů a kompozitní materiály. Tyto materiály zaručují dlouhou životnost, odolnost vůči opotřebení a zároveň snižují hmotnost, což je klíčové pro snadnou manipulaci a mobilitu. Design se zaměřuje na ergonomii a intuitivní ovládání.

Povrchy jsou často pogumované pro lepší úchop a odolnost proti poškrábání. Minimalistický design s čistými liniemi a neutrálními barvami zaručuje nadčasový vzhled a snadnou integraci do jakéhokoli prostředí.

Oblíbené barevné kombinace

Svět barev je plný nekonečných možností a jejich kombinace dokáží v interiéru i v módě doslova kouzlit. Mezi nejoblíbenější a nadčasové kombinace patří spojení bílé a černé, které působí elegantně a čistě. Kontrast těchto barev dodá prostoru dynamiku a hloubku. Další stálicí je kombinace bílé a modré, evokující svěžest a klid. Modrá barva vnáší do interiéru harmonii a pocit bezpečí. Oblíbená je i kombinace šedé a žluté, která působí moderně a optimisticky. Šedá barva tlumí intenzitu žluté a vytváří tak příjemnou rovnováhu. Pro milovníky teplých tónů je ideální spojení béžové a hnědé, které navozuje pocit útulna a pohody. Tyto barvy se skvěle doplňují a vytváří harmonický celek.

Stylizace Dunk High

Dunk High jsou skvělou volbou pro ty, co chtějí vyjádřit svůj styl. Jejich univerzální design umožňuje nekonečné možnosti stylingu. Pro sportovní vzhled je zkombinujte s tepláky a mikinou. Chcete-li docílit ležérnějšího outfitu, oblékněte si džíny a tričko s potiskem.

Dunk High vypadají skvěle i s šaty nebo sukní. Pro elegantnější vzhled zvolte jednobarevné Dunk High v neutrálních barvách, jako je bílá nebo černá. Pokud chcete přidat trochu barvy, sáhněte po pastelových odstínech.

Nebojte se experimentovat s různými styly a doplňky. K Dunk High se hodí kšiltovky, batohy, šperky a další doplňky.

Kde koupit Nike Dunk High

Nike Dunk High tenisky se staly ikonou streetwearu a poptávka po nich je stále vysoká. Pokud si chcete pořídit svůj vlastní pár, máte několik možností. Oficiální webová stránka Nike je skvělým místem, kde najdete nejnovější verze a exkluzivní kolaborace. Další možností jsou autorizovaní prodejci Nike, jako jsou Footshop, Queens a Top4Sport. Tyto obchody nabízejí širokou škálu modelů a velikostí. Pokud hledáte raritní nebo limitované edice, zkuste online tržiště s teniskami, jako je StockX nebo Vinted. Nezapomeňte si před nákupem ověřit reputaci prodejce a pravost tenisek.

Tipy pro péči o Dunk High

Nike Dunk Highs jsou sice odolné boty, ale trocha péče jim prodlouží životnost a udrží je v perfektním stavu. Pravidelně je čistěte od prachu a nečistot měkkým kartáčem nebo vlhkým hadříkem. Vyhněte se agresivním čisticím prostředkům, které by mohly poškodit materiál. Pokud se boty namočí, nechte je volně uschnout na vzduchu, nikdy ne na přímém slunci nebo u zdroje tepla. Abyste předešli deformaci, používejte napínáky na boty, zvláště když je nenosíte. Pro ochranu před deštěm a skvrnami je ošetřete impregnačním sprejem určeným pro daný typ materiálu. Pamatujte, že správná péče prodlouží životnost vašich Dunk Highs a udrží je v kondici jako nové.

Publikováno: 23. 06. 2024

Kategorie: móda

Autor: Petr Svoboda

Tagy: nike dunk high | značka obuvi