Zábava na kluzišti: Užijte si zimní radovánky!

Ice Rink

Zimní radovánky na kluzišti

S prvním mrazem se otevírají brány kluzišť a s nimi i svět zimní zábavy. Ať už jste vášnivý bruslař, nebo se na ledě teprve rozkoukáváte, kluziště nabízí zábavu pro všechny. Pro ty nejmenší jsou tu hrazdičky a tuleni, kteří jim pomohou s prvními krůčky na ledě. Zkušenější bruslaři si můžou zadovádět při hokeji s kamarády nebo si zatančit na bruslích při hudbě.

Nezapomenutelnou atmosféru zimních radovánek dokreslují stánky s občerstvením, kde se můžete zahřát teplým punčem nebo svařeným vínem a pochutnat si na klobáse nebo trdelníku. Kluziště se tak stávají místem setkávání a sdílení zimních radostí s rodinou a přáteli. Ať už zvolíte jakékoliv kluziště, nezapomeňte na teplé oblečení a dobrou náladu.

Bruslení pro začátečníky i pokročilé

Ať už jste úplní nováčci, nebo se na bruslích proháníte s grácií, kluziště nabízí zábavu pro všechny. Pro začátečníky je ideální začít s opatrností a pomalu si zvykat na led. Držte se okraje kluziště, zkoušejte rovnováhu a pomalu se odrážejte. Nebojte se pádů, ty k bruslení neodmyslitelně patří! Pro jistotu si můžete vzít s sebou helmu a chrániče.

Vlastnost Otevřené kluziště Kryté kluziště
Dostupnost Sezónní (zima) Celoročně
Počasí Ovlivněno počasím Chráněno před počasím
Cena Často levnější Často dražší

Pokročilí bruslaři si užijí jízdu na plno. Můžou pilovat složitější prvky, jako jsou piruety, jízdu pozadu nebo přechody. Kluziště často nabízí i lekce bruslení pro různé úrovně, kde se pod dohledem zkušených instruktorů naučíte nové triky a zlepšíte svou techniku.

Nezapomeňte na teplé oblečení, které vás ochrání před chladem, a pohodlné rukavice. Ať už se chystáte na romantické bruslení ve dvou, nebo si užít zábavu s přáteli, kluziště je skvělou volbou pro aktivní odpočinek v zimním období.

Půjčovny bruslí a vybavení

Většina zimních stadionů a některá kluziště nabízí možnost zapůjčení bruslí přímo na místě. To je ideální pro ty, kteří si brusle nechtějí kupovat, nebo nemají dostatek prostoru na jejich uskladnění. Půjčovny obvykle disponují širokou škálou velikostí, od dětských až po dospělé, a často i různými typy bruslí, jako jsou brusle na hokej, krasobruslení nebo rekreační bruslení. Kromě bruslí si zde můžete zapůjčit i další vybavení, jako jsou helmy, chrániče kolen a loktů, a to zejména pro děti, které se teprve učí bruslit. Ceny za zapůjčení se liší v závislosti na lokalitě, délce zapůjčení a typu vybavení. Doporučujeme si předem ověřit otevírací dobu půjčovny a dostupnost požadované velikosti a typu bruslí, abyste se vyhnuli případnému zklamání. Některá kluziště a stadiony umožňují online rezervaci vybavení, což vám ušetří čas a zajistí, že budete mít vše připravené. Nezapomeňte, že bezpečnost je na prvním místě, proto si před vstupem na led vždy řádně zkontrolujte stav zapůjčeného vybavení a v případě potřeby se obraťte na obsluhu.

Občerstvení a zázemí

Na ledové ploše i mimo ni se o vás postaráme. Pokud vás přepadne hlad po bruslení, nemusíte chodit daleko. V areálu kluziště najdete stánek s občerstvením, kde si můžete dát teplé i studené nápoje, něco malého k zakousnutí jako jsou párky v rohlíku, hranolky nebo hamburgery. Pro milovníky sladkého nabízíme také palačinky, vafle a teplé nápoje jako je káva, čaj nebo horká čokoláda. V případě nepříznivého počasí se můžete schovat do vyhřívaného stanu s posezením. Pro vaše pohodlí jsou k dispozici toalety, ať už potřebujete jen odskočit nebo se převléct do suchého oblečení. Ať už si chcete odpočinout po bruslení, zahřát se nebo jen v klidu sníst svačinu, naše zázemí vám poskytne vše potřebné.

Veřejné bruslení a akce

Naše moderní kluziště není jen pro profesionály, ale i pro širokou veřejnost! Během roku nabízíme pestrý program veřejného bruslení, ať už jste zkušení bruslaři, nebo se teprve chystáte na první krůčky na ledě. Pravidelně pro vás upravujeme ledovou plochu, aby byl váš zážitek co nejpříjemnější. Pro nejmenší máme k dispozici hrazdičky a tučňáky, kteří jim pomohou s prvními krůčky na ledě.

Kromě veřejného bruslení pořádáme také řadu doprovodných akcí pro celou rodinu. Těšit se můžete na karnevaly na ledě, diskotéky s hudbou a světelnými efekty, hokejové zápasy a exhibice krasobruslení. Sledujte náš kalendář akcí, ať vám nic neunikne! Pro školy a školky nabízíme zvýhodněné vstupné na dopolední bruslení. Neváhejte nás kontaktovat pro více informací o skupinových slevách a rezervaci ledové plochy.

Hokejové zápasy a turnaje

Hokejové zápasy a turnaje jsou neodmyslitelnou součástí zimního období a přitahují obrovské množství fanoušků. Ať už se jedná o profesionální ligy, mezinárodní mistrovství nebo amatérské turnaje, kluziště se stávají dějištěm napínavých soubojů a nezapomenutelných sportovních zážitků. Atmosféra na hokejových zápasech je nepopsatelná. Hluk bubnů, skandování fanoušků a napětí z každého střídání vytváří elektrizující atmosféru, která strhne každého. Kluziště se stává bitevním polem, kde se bojuje o každý centimetr ledu. Hráči předvádí neuvěřitelné výkony, rychlost, techniku a bojovnost. Odvážné útoky, precizní přihrávky a zákroky brankářů berou dech. Hokejové turnaje pak nabízejí několikadenní sportovní svátky. Fanoušci se sjíždějí z celé země i ze zahraničí, aby podpořili své oblíbené týmy a prožili neopakovatelnou atmosféru. Kluziště se stávají centrem dění, kde se odehrávají zápasy od rána do večera. Turnaje jsou oslavou hokeje, sportovního ducha a fair play. Ať už fandíte jakémukoliv týmu, hokejové zápasy a turnaje na kluzištích vám zaručeně přinesou nezapomenutelné zážitky plné emocí, napětí a sportovní vášně.

Bezpečnost na kluzišti

Bruslení na kluzišti patří mezi oblíbené zimní radovánky, ale je důležité mít na paměti, že i zábava na ledě s sebou nese určitá rizika. Pro bezproblémový a bezpečný zážitek je potřeba dodržovat základní pravidla bezpečnosti. Před vstupem na ledovou plochu se vždy ujistěte, že je kluziště řádně připravené a led je dostatečně silný. Věnujte pozornost informačním tabulím a pokynům obsluhy. Na kluziště vstupujte a vystupujte pouze určenými vstupy a východy. Při bruslení se pohybujte opatrně a předvídavě, vyhýbejte se prudkým změnám směru a kolizím s ostatními bruslaři. Udržujte si odstup a respektujte prostor ostatních. Pokud jste začátečník, zvažte použití ochranných pomůcek, jako jsou chrániče zápěstí, loktů a kolen. Helma je doporučena pro všechny, zejména pro děti a méně zkušené bruslaře. V případě pádu se snažte co nejrychleji vstát, abyste se vyhnuli zranění od projíždějících bruslařů. Pokud jste svědky úrazu nebo nebezpečné situace, neprodleně informujte obsluhu kluziště. Dodržováním těchto jednoduchých pravidel a zdravým rozumem přispějete k bezpečí svému i ostatních a užijete si zimní radovánky na kluzišti naplno.

Tipy pro nezapomenutelný zážitek

Ať už se chystáte na romantické bruslení ve dvou, nebo si užít den s rodinou, pár tipů vám zaručí nezapomenutelný zážitek. Nepodceňujte sílu teplého oblečení! Vrstvěte svetry, čepice a rukavice, ať vám není zima a užijte si bruslení naplno. Nezapomeňte na teplé ponožky, ideálně z funkčního materiálu. Pro děti je vhodné přibalit náhradní rukavice. Pokud se chystáte na kluziště poprvé, nebo si nejste jistí v kramflecích, zvažte zapůjčení bruslařské helmy. Bezpečnost především! Než se vrhnete na led, věnujte čas výběru bruslí. Musí vám perfektně sedět a poskytovat dostatečnou oporu. Nebojte se požádat obsluhu o pomoc s výběrem správné velikosti. Před vstupem na ledovou plochu si nezapomeňte pořádně zavázat tkaničky. Volné brusle mohou způsobit nepříjemné pády. Nezapomeňte, že bruslení je především o zábavě. Nestyďte se experimentovat, zkoušet nové triky a užít si radost z pohybu. A pokud se vám zrovna nedaří, nezoufejte! I pády k bruslení patří.

Kluziště v okolí a otevírací doba

Bruslení je v České republice oblíbenou zimní aktivitou a existuje mnoho kluzišť, která uspokojí tuto poptávku. Ať už hledáte venkovní kluziště pod širým nebem nebo krytou plochu, kde si můžete zabruslit v jakémkoli počasí, v okolí jistě najdete to pravé. Otevírací doba se liší v závislosti na konkrétním kluzišti a ročním období, proto je vždy dobré si před návštěvou ověřit aktuální informace na webových stránkách nebo sociálních sítích. Některá kluziště mohou mít omezenou otevírací dobu během svátků nebo speciálních akcí.

Kromě klasického bruslení nabízejí některá kluziště i další aktivity, jako je hokej, krasobruslení nebo kurzy bruslení pro začátečníky. Pro ty, kteří si zapomněli vlastní brusle, je na mnoha místech k dispozici i půjčovna bruslí. Nezapomeňte na teplé oblečení, rukavice a čepici, abyste si užili bruslení v teple a pohodlí.

Publikováno: 10. 07. 2024

Kategorie: zábava

Autor: Petr Svoboda

Tagy: ice rink | kluziště