Zážitkový den v kovo zoo: Objevte divokou stránku Kladna!

Kovo Zoo

Historie a popis Kovo Zoo v Kladně

Kovo Zoo v Kladně byla založena v roce 1995 a od té doby se stala oblíbeným místem pro rodinné výlety. Zoo se rozkládá na ploše 10 hektarů a hostí přes 400 zvířat různých druhů. Mezi hlavní atrakce patří například lachtani, tygři, medvědi a opice. Kromě expozic s živými zvířaty má zoo také areál s volně žijícími klokany a farmu s domácími zvířaty, což dělá z návštěvy skvělý zážitek pro celou rodinu.

Sezónní akce a program pro návštěvníky

Sezónní akce v Kovo Zoo v Kladně nabízejí návštěvníkům pestrou škálu zážitků. V létě mohou návštěvníci navštívit speciální programy jako je krmení lvů nebo setkání s chovateli, kteří představují práci za ohradami. V zimě pak mohou děti vyzkoušet různé tvůrčí dílny zaměřené na ochranu životního prostředí a ohrožených druhů zvířat. Pro milovníky adrenalinu jsou připraveny tematické nocování ve stanu se zvuky noční divočiny. Každý měsíc je pak v kalendáři akcí něco nového, co potěší jak malé, tak velké návštěvníky.

Ochrana a chov ohrožených druhů zvířat

Kovo Zoo v Kladně se aktivně zapojuje do ochrany a chovu ohrožených druhů zvířat. Díky spolupráci s mezinárodními organizacemi se podařilo úspěšně rozmnožit některé vzácné druhy, jako například nosorožce černého nebo gepardy. Zoo také finančně podporuje projekty na ochranu přírody a obnovu životního prostředí, aby pomohla zvýšit populaci ohrožených zvířat ve volné přírodě. Návštěvníci mají možnost se dozvědět více o těchto programech a jak mohou přispět k ochraně biodiverzity na planetě.

Interaktivní zážitky pro děti i dospělé

Kovo Zoo v Kladně nabízí širokou škálu interaktivních zážitků pro děti i dospělé. Pro nejmenší návštěvníky jsou k dispozici speciální programy jako například krmení zvířat nebo setkání s místními odborníky na ochranu přírody. Dospělí si mohou vychutnat prohlídku zoo se průvodcem, který jim poskytne zajímavé informace o jednotlivých druzích zvířat a o práci zoo v oblasti ochrany biodiverzity. Pro ty, kteří chtějí zažít adrenalinový zážitek, je možné se zapojit do dobrovolnických aktivit spojených s péčí o zvířata pod dohledem profesionálů. Díky těmto interaktivním programům se návštěvníci mohou lépe seznámit s životem zvířat a zároveň přispět k ochraně ohrožených druhů ve svém přirozeném prostředí.

Praktické informace pro návštěvníky, vstupné a otevírací doba

Kovo Zoo v Kladně je otevřené pro veřejnost celoročně s výjimkou některých svátků. Otevírací doba se mění podle ročního období, během letní sezóny (květen-září) je zoo otevřená od 9:00 do 18:00 hodin, zatímco v zimním období (říjen-duben) je možné navštívit zoo od 9:00 do 16:00 hodin. Vstupné se liší podle věku návštěvníka a aktuálních akcí, dospělý zaplatí kolem 200 Kč, dítě kolem 100 Kč a rodinné vstupné je dostupné za zvýhodněnou cenu. Parkování u zoo je zdarma a pro pohodlnou návštěvu doporučujeme pohodlné boty a ochranu proti slunci či dešti.

Publikováno: 17. 03. 2024

Kategorie: zábava

Autor: Jiří Novotný

Tagy: kovo zoo | zoologická zahrada v kladně